Działy i Ludzie


– DZIAŁY/LUDZIE -

Firma Mb-Pneumatyka, choć to firma rodzinna, więc mogłoby się wydawać że mała, to obecnie zatrudnia 70 osób! Statystycznie można powiedzieć, że 1/3 pracowników to tzw. „administracja”, pozostali pracownicy są związani z produkcją. Zapoznaj się z działami, jakie funkcjonują w naszej firmie. Może chcesz do któregoś dołączyć?

 


 
serce firmy - dział produkcyjny
Jeśli jakieś miejsce w firmie można nazwać jej sercem, to właśnie produkcje i dział jej planowania. W końcu określenie „firma produkcyjna” zobowiązuje – nie moglibyśmy istnieć bez tego działu.

 

TO NAJWIĘKSZY DZIAŁ W FIRMIE!

W jego obszarze wyróżniamy działy: montażu, maszyn CNC, utrzymania ruchu, magazyn.
Do tego obszaru przypisać można też stanowiska z administracji: kierownika produkcji, planistę, zaopatrzeniowca i logistyka.
Wszystkie działy są ze sobą ściśle związane, muszą funkcjonować równie sprawnie, co w przypadku ludzkiego serca. Razem tworzą sprawny mechanizm, napędzający całą firmę do działania.

dział montażu

DZIAŁ MONTAŻU

W dziale montażu pracujemy od poniedziałku do piątku w systemie 3-zmianowym  Dział częściowo jest zautomatyzowany. W brygadzie pracuje 10 osób, a nad przebiegiem pracy czuwa Brygadzistka. Praca polega na... montażu części 🙂

 

Wśród pracowników jest pani Beata (brygadzistka montażu), od 10 lat związana z firmą!

 

W MB-Pneumatyce jestem od 10 lat. Pracuję w Dziale Montażu, jestem brygadzistką. Lubię swoją pracę, lubię ludzi z którymi pracuje. Jestem zadowolona i wiem, że firma również ceni sobie moją pracę – w 10. rocznicę mojej pracy dostałam tort, bardzo miłe było to, że moi przełożeni pamiętali o tym dniu. Byłam wtedy bardzo wzruszona!

 

 

Beata, brygadzistka montażu

 

 
dział maszyn cnc

DZIAŁ MASZYN CNC

Tutaj praca wre przez cały rok, dlatego system pracy jest czterobrygadowy, czyli mówiąc najprościej: piątek, świątek czy niedziela, 24h/dobę (oczywiście zgodnie z Kodeksem Pracy!) – są tacy, dla których to atut, innych zupełnie to odstrasza. System ten ma oczywiście swoje wady, ale ma też zalety, jak chociażby możliwość załatwienia spraw urzędowych czy innych wymagających organizowania czasu na nie od rana.

 
dział utrzymania ruchu

DZIAŁ UTRZYMANIA RUCHU

To dział wyodrębniony w ramach potocznie zwanego "CNC". Pracują tu ci bardziej doświadczeni, dobrze znający maszyny ludzie, którzy dbają o to by produkcja mogła sprawnie funkcjonować. Wśród nich jest pan Kazimierz – to osoba o imponującym doświadczeniu, pracuje w firmie od 1984r, kiedy firmę prowadził jeszcze ojciec Małgorzaty.

Z MB-Pneumatyką jestem od czasów, w których ta firma powstawała - współpracowałem z p.Andrzejem, teraz współpracuję z p.Małgorzatą. Znam firmę od podszewki, przebyłem z nią i te lepsze i te trochę gorsze chwile. Obecnie pracuję w Dziale Utrzymania Ruchu, odpowiadam za sprawność maszyn. To zadziwiające jak wiele się tu u nas zmieniło – rozwój technologiczny firmy dział się na moich oczach. Pamiętam pierwsze maszyny, a teraz mamy cały wielki park… Robi wrażenie.

 

Kazimierz, Dział Utrzymania Ruchu

 

 
magazyn

MAGAZYN

O przyjmowanie i wydawanie towarów dbają magazynierzy pracujący w systemie dwuzmianowym. Jest to bardzo ważny dział firmy, bo to tu zaczyna się cały proces produkcji zgodnych części. Tu decyduje się czy dostarczony materiał jest zgodny i można go przekazać "na produkcję". Z całą pewnością w tym miejscu nie można się nudzić, bo na okrągło coś się dzieje... ktoś przyjeżdża, ktoś odjeżdża, coś trzeba sprawdzić, coś zapakować... w dodatku to bardzo odpowiedzialna praca, na pewno nie jest pozbawiona elementu stresu.


 

Praca w godzinach 7:00-15:00, od poniedziałku do piątku.

 
dział jakości

DZIAŁ JAKOŚCI

Obecnie zatrudnione są w tym dziale osoby na stanowiskach: dyrektor, specjaliści ds. jakości, kontrolerzy jakości. Robią wszystko, by spełnić wymagania jakościowe naszych Klientów oraz nasze wewnętrzne, oparte na wysokiej rangi certyfikatach. Pracują w nowoczesnym laboratorium (jedynym takim w woj. lubuskim!), do ich dyspozycji jest nowoczesny sprzęt pomiarowy. Ponieważ dla firmy bardzo istotna jest jakość produktu, musimy dbać o najwyższe standardy wszystkich procesów i produktów w firmie.


Jestem zadowolony z pracy bo pracuje tutaj fajny zespół, dużo młodych ludzi, ale też bardzo doświadczeni jak Pan Piotr, od których można się dużo nauczyć. Praca mi się podoba bo ciągle coś się dzieje, mam dużo zajęć, obowiązków. Na początku wyobrażałem sobie to trochę inaczej, myślałem że będę siedział tylko przed komputerem, a okazuje się że cały czas jestem obecny na produkcji, rozmawiam i konsultuję wiele spraw z ludźmi i to jest wielki plus. Dużo satysfakcji sprawia mi fakt, że dostałem trudne i odpowiedzialne zadania i bardzo szybko zacząłem sobie z nimi radzić – nawet nie wiem kiedy mija 8 godzin pracy!

Paweł, Pełnomocnik Zarządu ds. SZJ.

 

 

 
dział R&D

DZIAŁ R&D

Dział pełen kreatywnych głów, naszpikowanych informacjami o technice. Obecnie w dziale pracują 4 osoby. Niewątpliwym atutem pracy w tym miejscu jest fakt, że konstruktor uczestniczy w projekcie od A do Z – od samej idei po jej ostateczną realizację i wszystkie testy, jakie podczas tej drogi przechodzi.  Konstruktorzy pracują na specjalistycznych programach  (AutoCad, Inventor), ale to nie są tylko rysownicy! To łebscy inżynierowie, którzy wdrażają swoje pomysły w życie - jeśli chcą sprawdzić słuszność idei, mogą ją sobie wydrukować na drukarce 3D, dzięki temu wiedzą czy ich pomysł może zostać zrealizowany czy wymaga jeszcze dopracowania. Głównym konstruktorem w firmie jest wykładowca Uniwersytetu Zielonogórskiego kształcący przyszłych adeptów konstruktorskiej sztuki.

 
dział technologii

DZIAŁ TECHNOLOGII

Obecnie zatrudnia 3 osoby, które pracują nad optymalizacją procesów produkcyjnych. Miejsce pracy tego działy to nasz park maszynowy. To praca jest pełna wyzwań i nie pozwalająca się nudzić – 8h leci „jak z bicza strzelił”. To tu opracowywane są nowe technologie obróbki skrawaniem i  montażu. To kolejny dział, w którym pracuje człowiek od lat związany z firmą - nasz główny technolog, Piotr, jest nieocenioną skarbnicą wiedzy i doświadczenia, nabywaną przez blisko 20 lat w MB-Pneumatyce.

 

Karierę w MB-Pneumatyka rozpocząłem od darmowych praktyk, na które sam się zgłosiłem, bo chciałem się czegoś nauczyć i nabyć doświadczenia zawodowego. Chyba się sprawdziłem i pokazałem z tej lepszej strony, bo po praktykach zaproponowano mi pracę na stanowisku Technologa. Ofertę oczywiście przyjąłem i już ponad 2 lata pracuję w tej firmie.

 

Piotrek, Technolog

 
dział handlowy

DZIAŁ HANDLOWY

Prezes, dyrektor handlowy, doradca ds.techniczno-handlowych, oto stanowiska realizujące swoją pracę w tym dziale. Zajmują się pozyskaniem nowych Klientów oraz utrzymaniem dobrych relacji z obecnymi. Praca w dziale handlowym wiąże się również z wyjazdami na spotkania z kontrahentami, często poza granice kraju. W tym dziale najczęściej i najwięcej używa się języka angielskiego, dlatego chcąc podjąć w nim pracę trzeba bardzo dobrze mówić po angielsku.

 
dział HR

DZIAŁ HR

Szeroko pojętymi sprawami pracowniczymi zajmuje się właśnie ten dział. W dużym uproszczeniu i skrócie: dział rekrutuje, zatrudnia, zwalnia; stoi na straży przestrzegania praw pracowniczych,  zajmuje się naliczaniem wypłat - co z punktu widzenia pracownika jest bardzo ważnym działaniem 😉

 
Księgowość

DZIAŁ KSIĘGOWOŚCI

Nad całą polityką finansową firmy piecze sprawuje ten dział, dbając o to by polityka finansowa firmy była bezpieczna dla spółki i przynosiła wymierne korzyści.

 

 
sekretariat

DZIAŁ BIURA ZARZĄDU

„Na straży” (to znaczy w sekretariacie) pracują osoby, które – poza tym, że z radością witają gości, pilnują wielu procesów w firmie takich jak: obsługa klienta w zakresie dokumentów zamówieniowych jak i sprzedażowych, nadzór nad spedycją i wiele innych.

 


 

Dołącz do nas